Rozkosze Podniebienia

Rozkosze Podniebienia
Gotuj z Eweliną Kullas

sobota, 30 listopada 2013

Kokosanki by Ewelina

Kokosanki są spieczone i kruche na zewnątrz, a mięciutkie w środku. Dodatek masła nie jest wielki, więc nie są tłuściutkie, lecz takie w sam raz. Robi się je szybko. Z podanej porcji wychodzi cała blacha kokosanek. Są pyszne! Kokosanki jakie lubię najbardziej. Idealne do podjadania przy herbacie. Polecam gorąco:D

Czas: ok 45 minut + chłodzenie w lodówce

Składniki

  • 200 g wiórków kokosowych
  • 50 g masła
  • 3/4 szklanki cukru
  • 3 łyżki mleka (opcjonalnie – patrz przepis)
  • 2 białka
  • 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej
Krok 1.
Masło rozpuszczam w rondelku. Następnie dodaje cukier, mieszam, aż się rozpuście, jednak staram się nie „buzować” masła, trzymam rondelek na niewielkim ogniu.
W tym momencie dodaję trochę mleka, jednak nie zawsze, szczególnie gdy mam wrażenie, że cukier z masłem jest dość gęsty.

Krok 2.
Następnie dorzucam kokos. Masa będzie gęsta do wymieszania, ale taka ma być.
Krok 3.
Z białek ubijam pianę – sztywną. Pod koniec, jak już jest ubita, to dodaje 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej i mieszam.
Krok 4.
Przestudzoną masę kokosową dodaję do ubitej piany.
Krok 5.
Mieszam mikserem na niskich obrotach lub łyżką.


Krok 6.
Na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia układam porcje kokosowej masy (nabieram łyżką i potem ewentualnie paluszkami delikatnie formuję, ale niekoniecznie).
Wstawiam do nagrzanego do 180 C piekarnika i piekę około 15-20 minut. Aż się zrumienią ładnie. Zazwyczaj trwa to około 15 minut, ale to też zależy od wielkości kokosanek.
Na początku kokosanki będą miękkie, wiec troszkę muszą przestygnąć i wtedy dopiero zdejmuję je z blachy.
Gotowe. Smacznego!




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz