Mam dla Was coś na śniadanko, szybko i prze smacznie :D
To najprostszy przepis na pyszne racuchy z jabłkami. Ciasto ma mieć konsystencję gęstej śmietany, a jabłka pokrojone na drobno. Podawać posypane cukrem pudrem, bitą śmietaną bądź miodem.
Przygotowanie: 10min. Smażenie: 15min. Gotowe w: 25min.
Składniki
- 1/2 l mleka
- 2 jajka
- 2 szklanki mąki
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżeczka cukru wanilinowego
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 szczypta soli
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 2 duże jabłka
- olej do smażenia
Sposób przygotowania
- Jabłka obrać i pokroić w plasterki a potem w kosteczkę.
- Pozostałe składniki zmiksować w dużej misce, na koniec dodać jabłka i wymieszać łyżką całość.
- Smażyć na złoto na rozgrzanej patelni na niewielkiej ilości oleju.
- Podawać jak wyżej z miodem, bitą śmietaną, bądź z cukrem pudrem. Ja uwielbiam połączyć miód z śmietaną <3
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz